مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
مدیریت معنوی
ساعت ۳:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٤/٢٤  

به نام خدا

در مدیریت روش ها و سبک های بسیار گوناگونی برای انجام کار  و مدیریت بر کارکنان وجود دارد.

دانش مدیریت در هر جامعه ای متاثر از فرهنگ  آن جامعه است .که بسیاری فقط  نسخه های پیچیده شده در دیگر کشورها را در ایران پیاده می کنند .که بسیاری از آنها جواب درستی نمی دهد.

در اینجا به یک روش مدیریتی که در ایران بهتر جواب می دهد . اشاره می کنم.

در این روش شما نیروی زیر دست را  با هر سواد  وسلیقه و لهجه واخلاقی که دارد فردی محترم می شمارید. و با احترام با او برخورد می کنید. و از هرگونه بی ادبی و هتاکی نسبت به او می پرهیزید.

تما م نقاط قوت و ضعف نیرو را  در نظر می گیرید. و هرگز از نقاط منفی او جهت پیشبرد اهداف شخصی و یا سازمانی  خود  سوء استفاده نمی کنید.

به او آزادی عمل می دهید و آموش های لازمه برای انجام درست کار را به او می آموزید. و دورادور  روال  کاری را زیر نظر می گیرید که کار به درستی انجام شود و ضرری به سازمان نرسد. به گونه ای که نیروی زیر دست احساس بختک و سنگینی مدیر  روی خود نمی کند واحساس آزادی عمل زیادی دارد.

تمرکز را بیشتر بر خود انجام کار متمرکز کنید واز مسائل حاشیه ای بپرهیزید .که مثلا چرا وقتی من آمدم

از جایت بلند نشدی و خبردار نایستادی.

در بهینه سازی ها حتما با نیرو ها مشورت کنید وروال کار را طوری تغییر دهید که کار برای نیرو بهتر و آسان تر انجام شود. و بداند که شما برای او ارزش قائل هستید.ودر صدد مردم آزاری نیستید.

حتما اورگونومی و همخوانی وسایل و تجهیزات را با فیزیک بدن  نیروها در نظر بگیرید. تا نیرو در کمال راحتی و با فراغ خاطر کار ها را انجام دهد.چون هدف انجام سریعتر و راحت تر کار است نه اذار و اذیت نیرو.

به نیرو اجازه رشد بدهید و کار را از وی بخواهید ولی در روش اجرا کمی اورا آزاد بگذارید تا بتواند خلاقیت بخرج دهد.و در مور د وجدان کار  ومسائل کاری با وی صحبت کنید . تاحتی در نبود شما کار را بطور کامل انجام دهند.

مسائل اخلاقی و اسلامی را رعایت کنید .چون با اینکار  بر قلوب نیروها حکومت می کنید .و انها احترام خاصی برای شما قائل می شوند .که اینکار  تنش کار ی را کم میکند و بهره وری را بالا می برد.

موفق باشید.