مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
استفاده از نرم افزار های آموزشی در خانواده
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٧  

به نام خدا

فضای آموزش در زمان حاضر با گذشته تفاوت زیادی کرده است. در گذشته تمام اموزش کلاسیک فقط در مدرسه اتفاق می افتاد .انهم با کتاب های محدود درسی  و گچ و تخته  و گفتار و شنیدار.در این روش تنوع و جذابیت کلاس درس، خیلی کم بود.و دانش اموزان از کلاس درس خسته می شدند.

ولی اکنون رقیب ها و وسایل اموزشی زیادی بوجود آمده است ، که کلاس های درسی واموزش را تحت تاثیر خودش قرار داده است.و فرصت ها و تهدید هایی را برای افراد و خانواده ها بوجود آورده است.

یکی از این ابزار ها، نرم افزار های چندرسانه ای آموزشی می باشد.در این نرم افزارها برای جذابیت و تنوع و فهم بهتر مطالب، بطو همزمان از نوشتار و صوت و فیلم و انیمیشن و شعر و بازی و نقاشی و ... استفاده می شود. و دانش آموز با نرم افزار و کامپیوتر  تعامل می کند .وبا مطالب درگیر می شود و آموزش جذاب و عمیق تری را می بیند.

در این فرایند هوش بچه ها بالاتر می رود.ومی توان هر پایه درسی را زودتر با این نرم افزارها شروع کرد.مثلا با یک نرم افزار آموزش زبان انگلیسی می توان ذهن کودک را برای یادگیری سریعتر و بهتر در کلاس درس آماده کرد.چون ثابت شده است که داشتن پیش زمینه ذهنی از یک چیز یادگیری آن موضوع را بهتر و سهل تر می کند.

ولی نکاتی را در این باره باید مد نظر قرار دادکه چند مورد ان در زیر آورده شده است:

١- نرم افزارهای اموزشی را از تولید کنندگان معتبر و سالم تهیه کنید تا اثرا سوء جانبی روی بچه ها نداشته باشد.

٢-از افراط و  زیاد نشستن فرزندان پای کامپیوتر و نرم افزار  جلوگیری کنیدو ساعات و برنامه مدونی را برا انها در نظر بگیرید.

٣- برنامه های ورزشی وفیزیکی و واقعی نیز، برای فرزندان در نظر بگیرید تا از واقعیت دور نیفتند و افرادی خیالی بار نیایند.

۴-یا زیرکی از نرم افزار هایی استفاده کنید که فرزندان حین کار با انها ،اموزش های کاربردی رندگی را نیز ببینند.

۵- با بسیاری از این نرم افزارها می توانید در هزینه کلاس های آموزشی صرفه جویی کنید . ونیازی به بیرون رفتن فرزندان از منزل بوجود نیاید.

                                                            موفق باشید

                                                     محمد رضا ابراهیمیان