مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
روش مکان کنونی در خلاقیت
ساعت ۳:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٦  

به نام خدا

از این تکنیک می توان براحتی برای خلاقیت های غیر بنیادی استفاده کرد. یعنی در این روش، خلاقیت و نو اوری اولیه اتفاق افتاده است و شما می خواهید آنرا برای مکان  حاضر و زمان کنونی استفاده کنید.

در این روش شما در سایت ها ،مجلات ، روزنامه ها ،کتب ، رادیو ، تلویزیون، شهر و...به جستجوی خلاقیت ها و نواوری های نو می پردازید. و یک یا چند مورد آنرا که مناسب شرایط و محیط شما یا مشتریان شماست انتخاب می کنید.بعد با مطالعه و بررسی و تلاش و کوشش آنرا مناسب استفاده در مکان و زمان حاضر می کنید . و به دیگران و جامعه ارائه می کنید.

نکته ای که در اینجا مطرح است متاسفانه در کشور ما عده زیادی این مرحله ی مکان کنونی کردن را طی نمی کنند. وآن ایده یا خلاقیت ویا نو آوری  رامستقیما به جامعه ارائه می کنند .که اکثرا مقبول نمی افتد ویا آسیب به مردم می رساند.

برای اینکار شما باید ابتدا آن خلاقیت اکتسابی را بخوبی بشناسید و تجزیه و تحلیل کنید و بفهمید و مزایا و منافع انرا مشخص کنید و سپس  درآن تغییرات مورد نیاز را بدهید وآنراسازگاز و هماهنگ با مکان و زمان  و جامعه  خودتان کنید.

از این روش عموما همه دارند استفاده می کنند. برای روشن شدن به مثال های زیر توجه کنید.

مثلا با جستجوی اینترنتی شما به مبحث مدیریت زمان بر می خورید و می بینید عده ی بسیاری نیز کلاس های مدیریت زمان را برگزار میکنند. ولی وقتی شما به انجا می روید چیز ملموس و بدرد بخوری عاید شما نمی شود. چون اکثرا ان فرد  ، این مرحله مکان کنونی را نگذرانده است و و مدیریت زمان را طبق فرهنگ و اداب و سنن و شرایط ایران و شهرها درنیاورده است .

اگر شما این مرحله مکان کنونی را در ایده ها و نواوری ها و خلاقیت های اکتسابی طی کنید .براحتی می توانید آنرا به جامعه ارائه کنید وموفق شوید.

مثلامدیریت زمان در ایران برای هرگروهی مفهوم  و تکنیک های مخصوص به خودش را دارد .که می توان آنها را به تفکیک تهیه کرد و ارائه کرد. برای نمونه:

مدیریت زمان در شهر تهران

مدیریت زمان در روستا

مدیریت زمان در اصفهان

مدیریت زمان برای دانشجوی پزشکی

مدیریت زمان برای مو منین

مدیریت زمان برای تست کنکور

مدیریت زمان در اسلام

و...

می بینید یک مبحث مدیریت زمان را وقتی مکان کنونی شود .چقدر دلپذیر و متنوع می شود  که هر کدام از انها سرمنشا خیر و برکت زیادی می شود.

از این روش در تمام حوزه ها می شود استفاده کرد. و خلاقیت های زیادی بخرج داد و الگوها و روش های متناسب خودتان یا محل کار یا خانواده یا کشورتان ارائه کنید.مانند:

الگوی اقتصادی ایرانی و اسلامی

مهندسی شیمی اسلامی

مدیریت اسلامی

مدیریت ایرانی و اسلامی

پزشکی سنتی ایرانی

هنر ایرانی

۵ اس ایرانی

قرآن وخانواده

و ...

 

                                                                         موفق باشید

                                                                    مهندس محمد رضاابراهیمیان