مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
تکنیک خلاقیت بر مبنای احادیث
ساعت ۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/۸  

به نام خدا

خداوندبزرگ، خالق هستی است و خلاق ترین ،در هستی نیز خداوند حکیم و دانا است.

و پیامبران و ائمه معصومین نیز جانشینان و نمایندگان خداوند در روی زمین هستند .که نمودی از علم و خلاقیت  خدا  هستند .

انچه پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) گفته اند ،مطابق قوانین خلقت و فطرت آدمی است.چون آنها  آگاه ترین ها افراد به رموز هستی هستند.پس مجموعه روایات و احادیث ورفتاری که از انها به ما رسیده است بهترین منبع برای کشف علوم و ایده یابی برای خلاقیت است .

در تکنیک خلاقیت بر مبنای احادیث ،شما در مورد  هر ایده ایی که خواستید بررسی کنید . ابتدا به حستجو در احادیث می پردازید تا ببیند در آن مورد چه نکاتی را به شما  آموزش داده اند.سپس اینها را در خلاقیت و طراحی خودتان کار بگیرید و مطمئن باشید که جواب خواهید گرفت.

در اینجا نمونه ای از این روش ذکر می شود:

فرض کنید شما می خواهید رنگ لباس   طراحی کنید . خوب در بازار انواع پارچه های سفید، زرد ،کرم ،قهوه ای،نارنجی ، صورتی،قرمز ،بنفش،آبی ،سبز،مشکی و یا ترکیبی از اینها وجود دارد.خوب چکار می کنید.

در این تکنیک به سراغ احادیث و روایات می روید. می بینید در احادیث بهترین رنگ سفید ذکر شده است و بعد از آن زرد ،سبزوعدسی می باشد.ورنگ قرمز مکروه است . ورنگ مشکی نیز مکروه است بجز در عبا و کفش و عمامه.

در این حالت شما به طراحی رنگ لباسی می پردازید که بیشترین سفید در آن باشد.ومقدار متناسبی از مثلا زرد و سبز نیز در آن وجود داشته باشد.

و بدین ترتیب شما طرا ح و خلاق این گونه مدل لباس و این گونه رنگ می شوید که چون مطابق فطرت انسانهاست  فروش خوبی نیز خواهید داشت .

                                    موفق باشید