مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
طراحی خلاقانه سیستم لباس زنانه اسلامی
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/٥  

به نام خدا

اگر تصمیم بگیرید که به بازار بروید ویکدست لباس زنانه شیک وسبک وراحت ومدرن ولی پوشیده و مطابق معیار های اسلامی پیدا کنید اغلب دچار مشکل می شوید.چون مدل لباس های موجود اغلب کپی برداری از لباس های غربی است . آن لباس ها جوابگوی شرایط زندگی وفرهنگ غربی ها میباشد. و با ان راحت هستند.ولی مدل لباس هاس غربی چون با فرهنگ وشرایط زندگی ما سازگاری کامل ندارد. لذا باید سیستم لباس زنانه طبق فرهنگ ایرانی -اسلامی اصلاح شود.در ذیل نمو نه ای ازسیستم لباس زنانه ارائه می شود که امیدوارم مفید باشد.

موقعیت زن       محدودیت       نوع طراحی

 

١- زن در نزد شوهر به تنهایی (زوج جدید):   

  محدودیتی از نظر برهنگی وجود ندارد   

   در ابنجا هر لباسی را با هر درصدی از برهنگی و کوتاهی می توان طراحی کرد که در این مو قعیت می توان براحتی از مدل لباس های غربی الگو برداری کرد. و تنوع  زیادی ابجاد کرد که زن وشوهر با هر سلیقه ای بتوانند لباس بخرند وکانون خانواده گرم و صمیمی و با نشاط شود.

٢-زن در نزد شوهر با حضور فرزندان(محارم): 

    در اینجا با توجه به سن وجنست فرزندان (محارم) بهتر است درصدبرهنگی لباس کاهش یابد تا سلامت روانی فرزندان(محارم) تامین شود . 

      در این موقعیت بایدلباسهایی با برهنگی کمتر طراحی کرد .که باز هم می توان تا حدودی از الگوی لباس های غربی کمک گرفت.رنگ های فوق العاده شاد را در اینجا بکار ببرید.تا محیط خانواده سرحال و سرزنده باشد. وتمام حس های فطر ی و روانشناسی پوشاک در محدوده امن خانواده ارضا شود. هر رنگ شادی را که نمی توانید در بیرون بپوشید در اینجا می توان استفاده کرد.

٣- زن در شرایطی که محرم و غیر محرم وجود دارد:

دراینجا درصد برهنگی کم است و فقط محدود به دستان تا مچ  و گردی صورت می باشد. وحجم بدن نباید دیده شود.

در این قسمت تفاوت فرهنگ غربی و ایرانی-اسلامی  کاملا آشکار می شود.در اینجا با یدخلاقیت  به خرج  داد  وبا توجه محدودیت های فوق الذکر وشرایط مختلف لباسهای مختلفی را طراحی کرد.در اینجا

از نظر تنوع رنگی و تنوع مدل   محدودیت خیلی کمی  وجود دارد.نمونه لباس هایی که میتوان طراحی کرد در زیز آورده شده است:

لباس میهمانی

لباس عروس

لباس شب

لباس ورزشی

لباس  کوهنوردی

لباس تفریح

لباس محل کار: با توحه به نوع شغل می توان هزاران مدل لباس  راحت وسبک وکارامد  طراحی کرد و به بازار ارئه کرد . تا حدی که در این قسمت غربی ها ازمدل لباس ما کپی برداری کنند. چون زن فطرتا عفت و پوشیدگی را  دوست دارد.

 باور کنید براحتی این کار امکانپذیر است. اینجا نقطه خلاء پوشاک غربی هاست  است وبراحتی می توان صادرات نیز انجام داد.ومانند خود انها که فرهنگ برهنگی را غالب کرده اند ما فرهنگ پوشیدگی ولی شکیل و مدرن و کارامد واسلامی را ارائه کنیم . فرصتهای شغلی عالی و حلالی در اینجا نهفته است. موفق باشید.