مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
رنگ سفید با هر رنگی ست است نه مشکی
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٧/۳٠  

به نام خدا

در فرهنگ مردم ما اینطور جا افتاده است که رنگ مشکی با همه چیز ست است. مثلا اگر شما یک دامن مشکی و یا یک شلوار مشکی داشته باشید ،میتوانید هر لباسی با هر رنگی را با آن بپوشید و ست کنید.

در حالی که این امر برعکس می باشد .یعنی رنگ سفید با هر رنگی ست است .یعنی اگر مثلا شما یک پیراهن سفید  یا یک دامن سفید یا یک  شلوار سفید داشته باشید، می توانید آنرا با هر لباسی بپوشید وبا ان ست کنید.

دلیل علمی ان اینست که در علم رنگ شناسی رنگ سفید روشن ترین و بیرنگ ترین رنگ است و رنگ مشکی پررنگ ترین و تیره ترین رنگ می باشد. و درچرخه رنگ ، رنگهای اصلی یعنی زرد و قرمز وآبی مابین ایندو می باشد.که از ترکیب این رنگها مابقی رنگها ساخته می شود.مثلا از ترکیب زرد و آبی سبز ساخته می شود.ورنگ سفید باعث روشن تر شدن  رنگ سبزو رنگ مشکی باعث تیره تر شدن رنگ سبزمی شود.

اگر شما بخواهید میزان رنگ و قدرت یک رنگ را ببیند با آنرا روی یک سطح سفید آزمایش کنید نه مشکی.(به اصطلاح  تینت کنید)

مثلا یک رنگ سورمه ای اگر روی یک پارچه مشکی چاپ شود به سختی توسط چشم قابل تشخیص است .ولی اگر روی پارچه سفید چاپ شود براحتی شید رنگی ان دیده می شود.

بنا براین اگرشما لباس سفید داشته باشید .هر رنگی که روی ان بپوشید پر رنگ تر و زنده تر  و زیبا تر به نظر می رسد.حتی اگر شما مثلا کت مشکی را روی پیراهن سفید بپوشید باز هم مشکی جلوه بیشتری دارد

علاوه براین رنگ سفید  باعث شادابی و نشاط شما می شود .ولی رنگ مشکی باعث افسردگی و غم الودگی و ناراحتی شما می شود.

و شاید به همین دلیل است که در روایات اسلامی آمده است که برای لباس بهترین رنگ سفید است .و پوشیدن رنگ مشکی کراهت دارد ،مگر در کفش و عبا و عمامه.

بنابراین برای جلوه گر شدن لباسها حتما از رنگ سفید در پارچه  ویا ترکیب لباس بهره بگیرید.

                                     موفق باشید.