مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
مدیریت ابزار مدار و انسان مدار
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱۱  

به نام خدا

در بسیاری از واحد های تولیدی مشاهده می شود که برای تولید با کیفیت بهتر و ارزان تر توحه کاملا معطوف به ابزار تولید است .در این نگرش مدیریت خرید ابزار وتجهیزات را سرمایه گذاری می داند.و پیشنهاد خرید دستگاه را به سهولت می پذیرد. و مبلغ آنرا هرچند بالا باشد.می پردازد. ولی  برای نیروی انسانی هیچ ارزشی قائل نیست . وآنرا کلا هزینه می داند و سعی می کند کمترین دستمزد ممکن را به نیرو ها بپردازد.واغلب انگیزه را در نیرو ها ازبین می برد.وراندمان نیروی انسانی را به شدت کاهش می دهد.

در برخی از واحد ها به نیروی انسانی  بعنوان سرمایه نگاه می کنند.وبرای آن هزینه می کنند.وراندمان تولید را بالا می برند.و سعی می کنند بالاترین دستمزد ممکن را به نیروها پرداخت کنند.نه کمترین

در تولید،  غالبا با ترکیب انسان و ابزار  محصول یا خدمات تولید می شود .لذا باید یک بهینه سازی خوبی بین انسان و ابزار تولید صورت بگیرد. و اولویت نیز به نیروی انسانی داده شود.

یعنی برای افزایش  راندمان تولید ویا کیفیت ابتدا اعلام شود که آیا کسی در آن واحد تولیدی  قادر هست بدون خرید ابزاز جدید هدف را برآورده کند یا خیر.

اگر فردی اعلام آمادگی کرد. فضا و محیط و حمایت لازم را فراهم ساخت . تا او بتواند کارش را انجام بدهد وپول مناسبی نیز  بدست آورد.واگر ممکن نبود ناچارا به سراغ نیروهای خارج از سازمان ویا خرید ابزار و تجهیزات اقدام کرد.

به هر حال در هر تغییری در تولید باید ابتدا به نیروی انسانی و سپس به ابزار توجه کرد ودر صورت لزوم همزمان به ترکیب بهینهء نیروی انسانی و ابزار پرداخت.

نباید فراموش کرد که انسان خلیفه الله است . وهمه هستی  برای او آفریده شده است.