مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
نکاتی در طراحی فرمولاسیون مرکب
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٩  

به نام خدا

هنگام طراحی فرمولاسیون مرکب با توجه به شرایط خاص کشورما بهتر است نکات زیر در نظر گرفته شود.

١-استفاده از مواد اولیه داخلی :

با توجه به رشد روز افزون صنایع شیمیایی داخلی ،بهتر است هنگام انتخاب مواد اولیه حتی الامکان از مواد اولیه داخلی از سازندگان معتبر استفاده کنید. این کار مزایایی دارد  که عبارتند از:

-باعث رونق صنایع شیمیایی کشورمان می شود . و گردش مالی ،صنایع داخلی بیشتر می شود.و اشتغال بیشتر می شود.

-امکان تبادل اطلاعات بیشتری  وجود دارد

-امکان این وجود دارد که با هماهنگی با بخش فروش و فنی، تولید کننده، برای شما یک محصول سفارشی بسازد .و مشکل شما را حل کند.

-هزینه حمل و نقل کاهش می یابد .

هزینه گمرک و ترخیص کم می شود.

نیاز به خرید بالا و نگهداری موجودی بالا ندارید.و خواب سرمایه کم می شود.و...

٢- انتخاب رزین مناسب:

حتما هنگام طراحی فرمو لاسیون  مرکب سعی کنید بهترین رزین مناسب، برای کاربرد مورد نظرتان  را انتخاب کنید. سعی کنید بالای ٨٠%  ، خواص را از رزین بگیرید. وبه کمترین اصلاحات توسط افزودنی نیاز داشته باشد.افزودنی ها فقط تا حدودی مشکل را حل می کنند .و نمی توانند مشکل اساسی رزین را مرتفع سازند. واز طرفی افزودنی ها غالبا قیمت بالایی دارند .وقیمت نهایی فرمولاسیون را بالا می برند.و فرمولاسیون را فاقد توجیه اقتصادی می کنند.

٣- انتخاب حلال مناسب :

هنگام انتخاب حلال سعی کنید از حلا ل هایی استفاده کنید که ضرری برای کارگرتولید و یا چاپچی نداشته باشد.وبوی مشمئز کننده ایی حتی الامکان نداشته باشد.

۴-راحتی کارگر تولید وآسانی روش تولید:

هنگام طراحی فرمولاسیون مرکب دقت کنید.قسمت های میانی و ورنی ها را به گونه ای طراحی کنید که روش تولید اسان باشد و کارگر تولید براحتی آنرا بتواند تولید کند.ودر مصرف برق و انرزی صرفه جو یی شود.

۵- ساده سازی و بهینه سازی فرمولاسیون مرکب:

هنگام طراحی فرمولاسیون مرکب سعی کنید حتی الامکان  از کمترین تعداد مواد اولیه ممکن استفاده کنید.تا سیستم شما پایداری بیشتری داشته باشد. وبا توجه به اینکه کشور ما چهارفصل است و تنوع اب و هوایی دارد. مرکب دچار مشکل نشود.هر ماده اولیه اضافی مانند یک متغیر  اضافی در فرمولاسیون عمل می کند و ممکن است رفتار پیش بینی نشد ه ایی در مرکب پیش آورد. وکیفیت مرکب را تحت تاثیر قرار بدهد.

۶- استفاده از افزودنی های مناسب :

برخی از افزودنی ها با توجه به سیستم مرکب ،خواص و عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. که با زیرکی فنی می توانیدار انها استفاده کنید.

٧-صبر و حوصله:

هنگام طراحی فرمولاسیون باید آزمایشات زیادی انجام بدهید .وصبر و حوصله زیادی بخرج دهید. تمام جوانب ممکنه را در نظر بگیرد. دقت کنید اگر با حوصله یک فرمولاسیون پایدار وبهینه و ساده را طراحی کنید.تمام قسمت های تولید و کنترل کیفیت و بسته بندی راحت هستند.ودعا گوی شما هستند.وچاپچی نیز راضی است . وفروش مدام بالا می رود.وبرگشت به حداقل می رسد.

٨- کاهش ضایعات:

حتما دقت کنید که فرمو لاسیون مرکب بگونه ایی طراحی شود. که احتمال خطا و ضایعات در خط تولید به کمترین مقدار برسد. و ضایعات تقرببا حذف شود.