مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
مدیریت کوبشی وپرورشی
ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٦  

به نام خدا

در بسیاری از واحد های تولیدی واجرایی و ...دو نوع مدیریت و سرپرستی دیده می شود که مختصری در مورد آن توضیح داده می شود.

مدیریت کوبشی :

در این روش تکبر و غرور سرتا پای مدیر را گرفته است.میگوید کارگر ها و زیر دستان هیچی حالی اشان نمی شود. این من هستم که شما را اداره می کنم .من علم زیادی دارم که شما از آن بی بهره اید.

سر انها داد می زند فریاد می کشد ،اهانت می کند.آنها را تحقیر می کند. در صورت پیشنهاد زیر دستان ،می گوید شما حرف نزن.فضولی مو قوف. من خوب می دانم باید چکار کنم.

اگر کسی خلاف میل او حرف زد.هر طوری که هست او را به خاک ذلت می اندازد تا برای دیگران درس عبرت شود.اتاقی با میز های گران قیمت برای خودش تهیه می کند . واگر کسی با او کار داشت .کلاس تو خالی می گذارد که باید وقت ملاقات بگیری .وحسابی او را معطل می کند.

خلاصه هر کاری وهر ادا واطواریکه به ذهنش می رسد در میاورد.تا امپراطوری خودش را حفظ کند.فکرش همه جا هست بجز تولید و کار.این مدیر افراد ذلیل تر از خودش را می پسندد. که از خود حرفی نزنند .و مطیع محض باشند.تامبادادر سرزمین او و پادشاهی او خللی وارد شود

.دائم با زیر دستان می جنگد .تا یاانها را مطیع و ذلیل خود کند ویا عرصه را بر آنها تنگ کند.تا انها پا به فرار بگذارند.زیر دستان هم دائم با او میجنگند . وهوای نفس در آنجا حاکم است ومحل کار مانند یک صحنه جنگ تمام عیار  داخلی است .

خلاقیت ،پیشنهادات و انتقادات می خشکد .و طبیعی است با این دنیای پر سرعت امروز این مدیر به همراه اعوان و سازمانش  ار بین می روند.وته چاه می افتند.

مدیریت پرورشی:

در این روش مدیر  برای نیروهای زیر دست ارزش قائل است.انها را منبع عظیم دانش و تجربه می داند.به تمام پیشنهادات و انتقادات سازنده گوش می دهد. اگر نیرویی مطلبی را نمی دانست ،اور ا مسخره نمی کند و برایش با زبان ساده ان مطلب را توضیح می دهد.

فرصت تلاش و پیشرفت به نیروی زیر دست می دهد. با ادب ومهربان و با شخصیت باآنها برخورد می کند.یک تیم مشاور از تمام قسمت ها انتخاب می کند. در طراحی ها  تغییرات و اصلاحات نظر تمام نیرو ها را می خواهد.تا هنگام اجرا کمترین مشکل بوجود اید.

 دسترسی نیروها به این مدیر اسان است.هدف انجام کار و نزدیکی به خداست. سازمان رشد وبالندگی دارد،و مدام توسعه می یابد.

فضای محل کار آکنده از کار و اخلاق و عطوفت ومهربانی است.همه در حال رشد هستند واز کاری که انجام می دهند راضی هستند

.مدیر همچون باغبان در محل کار می چرخدوخار وخاشاک سر راه نیروها وسازمان را بر می دارد.و زوائد را هرس می کند.ومحیط کار را گلستان می کند.

این روش را براحتی می توان در محل کار پیاده کرد و کاملا شدنی است. فقط کمی سعه صدر می خواهدو صبر.

موفق باشید.