مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
مهندس شیمی خداجو
ساعت ٩:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٥/۱٦  

به نام خدا

مهندسی شیمی یک ترکیب هنرمندانه از ریاضیات ، فیزیک و شیمی است .که براساس علم شیمی و تبدیل مواد به یکدیگر،  شناختی از ذات و طبیعت مواد پیدا می کند.وسپس بر اساس فیزیک و ریاضیات فرایند و تجهیزات لازمه برای تولید انبوه مواد شیمیایی را طراحی می کند. وارتباط تنگاتنگی با مهندسی مکانیک ،مهندسی برق ،مهندسی عمران وپی ،مهندسی صنایع ،مهندسی کنترل،مهندسی مواد وشیمی دارد .وبا مدیریت فنی بین این رشته ها در نهایت یک واحد شیمیایی را راه اندازی می کند.وخدمات ومحصولات زیادی را به جامعه عرضه می کند.

نکته ظریفی در اینجا نهفته است وان این است که حال هدف خلقت انسا ن چیست. خداوند یک مهندس شیمی را نیافریده است .که فقط در تعامل با طبیعت و انسان ها واحد شیمیایی بسازد و ماده شیمیایی تو لید کند.مثلا یک مهندس شیمی هزاران تن اسید سولفوریک تولید کند وبعد هم بمیرد و تمام تلاش هایش در دنیا بماند وهیچ چیزی را با خود به آخرت منتقل نکند.وبا دست خالی محشور شود.

خوب چکار باید کرد؟

خوب راه حل مناسبی در اینجا ارائه می شود.

ابتدا مهندس شیمی باید قسمت کلان زندگی خودش راطراحی کند.یعنی ابتدا با تحقیق خدا رابشناسد.وسپس لزوم نبوت را بفهمد . و به معاد و زندگی پس از مرگ معتقد شود و ببیند خداوند روح او را جاودانه آفریده است.بعد در عصر حاضر به لزوم وجود امام زمان (عج) برسد و ببیند او ناشناس در بین مردم است. و امکان دسترسی دائم به وی ممکن نیست .لذا بنا بر فرمایش آن حضرت در عصر غیبیت به علما ی دین ومراجع رجوع کند. وبا تحقیق مرجع اعلم را بشناسد و در امور دینی به وی مراجعه کند.

سپس ببیند در زمانی در حال زندگی است که حکومت دینی و اسلامی برقرار است و ولایت سکاندار آن است.وایران اسلامی می خواهد الگوی دینی و واسلامی را به دنیا و جهان اسلام نشان بدهد.وزمینه را برای ظهور آقا امام زمان (عج) فراهم سازد.عده زیادی در این میدان در تلاش شبانه روزی هستند. وبرخی چون شهدا  حتی از جان خودشان گذشته اند.

خوب در این وضعیت مهندس شیمی نیز به کمک می آید .و همچون دیگران برای رضای خدا واعتلای اسلام  می کوشد.وضمن رعایت تقوی نیت اش را خدایی می کند و رو بسوی خدا می کند.

این مهندس شیمی می بیند دنیا مزرعه اخرت است وهرچه بکارد در برزخ وقیامت درو می کند .لذا بسیار پر تلاش و پر جنب و جوش است .ودائما شناختش را از مواد و واکنش های شمیایی بالا می برد . ودائما روش های تولید و وساخت و طراحی را اصلاح می کند .و موادی با کیفیت بالاتر و قیمت ارزا ن تر تولید می کند. واز درون مهندسی شیمی راهی به خدا می یابد.ولحظه به لحظه به خدا نزدیک می شود.تمام تلاش های او خدایی است و برای اعتلای اسلام است .او از نظر مالی و اقتصادی تامین است  وتمام نیروها وپرسنل  شاغل در کارخانه را نیز در رفاه و اسایش نگه می دارد. ویک صنعت پیش رو را در ایران و جهان رهبری می کند.

او دیگر وقت را به غیبت و تهمت و حرافی و زیراب زنی و مقام طلبی و ظلم بر زیر دست و ... تلف نمی کند.وهدفش انجام کار با بهترین و ساده ترین روش است .اگر ببیند مهندس شیمی زیر دست او از او بالاتر وتوانا تر است ان پست رابه او وامیگذارد . وخودش بعنوان شاگرد از او می اموزد وبه او کمک می کند.

آری در کارخانه ومحل کار، دل مهندس شیمی دائم با خدا است .و دائم الذکر و پر تلاش است . واز این که خدا به او توفیق داده که قوانین فیزیکی و ریاضی و شیمیایی طبیعت را بشناسد وبا ان محصولی تولید کند، خدا را شاکر است. او مظهر اسم خالق خداوند است .او دائم مواد و دستگاه ها ی جدید را میافریند و خلق می کند.چه زیباست مهندسی شیمی اسلامی.

موفق باشید.