مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
نقش اخلاق در تولید
ساعت ۳:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٥/٧  

به نام خدا

در اسلام در بحث تهذیب نفس گفته می شود .هر فردی باید رفته رفته  رذایل اخلاقی را از خودش دور کند .وخودش را به حسنات اخلاقی بیا راید.حال اگر این فرد درهرجا که قرار بگیرد سرمنشا خیر و برکت می شود. وبر عکس فردی که آلوده به صفات رذیله اخلاقی است. با توجه به نوع رذیله به اطرافیان صدمه می زند.که نمونه ای از رذایل اخلاقی  در یک کارخانه و واحد تولیدی توضیح داده می شود:

در یک کارخانه  ویا یک واحد تولیدی همه دور هم جمع شده اند که باتلاش به خدا نزدیک شوند. و محصولی با بالاترین کیفیت و  ارزان ترین قیمت  با کمترین انرژی و با بالا ترین بهره وری  به مشتری و جامعه ارائه دهند.

یکی از منابع تولید نیروی انسانی می باشد. که باید با بالا ترین راندمان کار کند.واز هرگونه اتلاف وقت و انرژی بپرهیزد.حال برای نمونه ببیند چفدر منابع  ،وقت و زمان  به دلیل رذایل اخلاقی از بین می رودوتولیدرا کاهش می دهد.

چاپلوسی: نیروها بجای کا ر و تولید روی چاپلوسی و تملق گویی انرژی  می گذارند. که هم مدیر و هم کارگر  در این مورد مقصر است .اگر مدیر صفت چاپلوسی پسندی را از خودش دور کند .کارگر نیز اینکار را نمی کند. این صفت حتی در انتخاب نیرو و ترفیعات اثر میگذارد و ضرر زیادی به تولید می زند.

تکبر: تکبر در مدیر  یا کارگر باعث می شود که هیچ پیشنهادی با حرف جدید ی را نپذیرد. ودر همان سطح بماند. وباعث رکود تولید شود.

منفعت طلبی: ممکن است لازم باشد یک اصلاحی یا تغییری در واحد  داده شود  . ولی چون منفعتی برای مدیر یا کارگر ندارد آنرا انجام ندهد وبه تولید ضربه بزند.

حسادت :ممکن است افرادی با توانایی با لا ودلی پاک در کارخانه باشند. ولی گرفتار حسادت مدیریت ویا همکاران شوند. وتولید از بروز استعداد های آنها محروم شود.و ضربه ببیند.

مقام دوستی :ممکن است مدیر و یا سرپرست می بیند فلان نیروی زبر دست توانایی بالاتر از خودش دارد .ولی بدلیل مقام دوستی  هرگز این مسئولیت را به او واگذار نمی کند.و سعی در دفع او داردکه با اینکارتولید را کاهش می دهد و می خشکاند.

...

وخودتان براحتی می توانید در مورد دیگر صفات رذیله فکر کنید و ببینید.چه اثرات منفی روی تولید می گذارند و حتی باعث نابودی تولید می شوند. رذایل اخلاقی مانند ترمز هستند وتولید وبروز استعداد ها را کاهش می دهند.

لذا بهتر است هنگام استخدام کارگر یا مدیر علاوه بر تخصص و توانایی ها  به عاری بودن از صفات رذیله و آراستگی به حسنات اخلاقی توجه کنید.

موفق باشید.