مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
مشخصات عمومی مرکب های فلکسو گرافی
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢۸  

به نام خدا

با توجه به ماهیت روش چاپ فلکسوگرافی و شرایط و نیرو های وارده به مرکب در این روش چاپی، مرکب های فلکسو گرافی باید بطور عام خواصی داشته باشند که در زیر آورده شده است:

١- جریان پذیری(fluidity):  مرکب فلکسوگرافی باید به خوبی جاری شود.چون در این روش چاپ، عموما مرکب از داخل محفظه مرکب به داخل مرکبدان پمپ می شود .واز آنجا به روی سیلندر و کلیشه ودر نهایت زیرایند(سطح چاپی)منتقل می شود.در تمام این مراحل ،مرکب باید بخوبی جاری شود و به اصطلاح فلو داشته باشد. وگرنه چاپ با مشکل مواجه می شود.

٢- گرانروی (viscosity):ویسکوزیته مرکب در فلکسو گرافی خیلی مهم است.و برای حفظ دانسیته چاپ، باید انرا تحت کنترل در اورد.ویسکوزیته مناسب به پارامتر های زیادی مانند سرعت نورد ،نوع زیرآیند،روش اندازه گیری،دما،مخلوط حلال ،و ضخامت چاپ دارد.

٣- انتقال (transfer):مرکب باید به نحو مطلوبی از مرکبدان به روی زیرآیند (سطح چاپی) نهایی منتقل شود.و لذا میزان چسبندگی مرکب بر روی نورد ها،کلیشه و سطح چاپی،اثر زیادی روی مقدار مرکب انتقال یافته دارد.در اجزاء مرکب، رزین بیشترین تاثیر را رو ی میزان چسبندگی مرکب دارد.علاوه بر این انرژی سطحی زیرآیند نیز می تواندروی انتقال مرکب اثر بگذارد.هرچه انرژی سطحی زیرآیند بیشتر باشد ،انتقال مرکب بتر ورت می پذیرد.

۴-قدرت رنگی(colour and strengh):قدرت رنگی چاپ فلکسو گرافی ، به ضخامت فیلم مرکب چاپ شده روی زیرآیند و نوع و غلظت رنگدانه بکار رفته در فرمولاسیون مرکب دارد.ضخامت فیلم تر چاپی عمومابین ١٢ تا ١۵ میکرون متغیر  می باشد .که این تغییر  به نوع نورد، روش اندازه گیری و عملکرد چاپچی بستگی  دارد.بطور متوسط ضخامت فیلم در فلکسوگرافی کمتر از گراور است. ولذا به یک مرکبی با قدرت رنگی بالاتر نیاز است تا به چاپ مورد نظر رسید.چون ضخامت فیلم مرکب در طول چاپ خیلی متغیر است در عمل باید مرکبی با ویسکوزیته بیشتر و قدر ت رنگی بالاتر طراحی کرد ،تا چاپچی بتواند با افزودن حلال و ورنی به چاپ مورد نظر برسد.

۵- جنس کلیشه(stereo composition):حنس و مواد بکار رفته در ساخت کلیشه،اثر زیادی روی انتخاب نوع حلال بکار رفته در مرکب دارد. تا حلال باعث خرابی کلیشه نشود.آب و الکل عموما با تمام کلیشه ها سازگار است ولی گاهی با توجه به جنس خاص کلیشه باید حلال های مناسب تر بکاربرد.

۶-مشخصات چاپ:با توجه به نوع طراحی چاپ، مرکب علاوه بر تامین شید رنگی مورد نیاز باید براق ، مات، شفاف و غیر شفاف باشد.همچنین کلیشه ممکن است هافتون دار باشد و لذا مشخصات مرکب روی کیفیت چاپ اثر بگذارد.مرکب دراین موارد باید جریان پذیری خوب ، خیس سازی خوب و بازحل شوندگی خوب روی کلبشه داشته باشد.و همچنین مرکب، علاوه بر انتقال خوب از نوردها وکلیشه بروی زیرایند، باید روی زیرآیند بسرعت خشک شود.بعبارتی درمرکب باید یک موازنه ی خوبی بوجود بیاید،که روی نورد و کلیشه خشک نشود ولی روی زیرآیند بسرعت خشک شود. تا سرعت چاپ بالا برود ودر صورت نیاز چاپ مجددی روی چاپ قبلی  انجام شود.لذا نوع دستگاه چاپ و روش چاپ و سرعت و ویزگی های چاپ روی طراحی فرمولاسیون چاپ اثر می گذارد.

٧-چسبندگی و کاربرد نهایی (adhesion and end user):نوع زیر آیندی که چاپ روی آن انجام می شود ،در فرمولاسیون مرکب نقش زیادی دارد.مثلا در چاپ روی کاغذ ،چسبندگی با نفوذ مرکب به داخل کاغذ ایجاد می شود.ولی در زیر آیند های غیر جذبی مانند پلاستیک ها چسبندگی با موارد دیگری همچون پیوند های شیمیایی و فیزیکی و خیس سازی(wetting) بین سطح چاپی و مرکب بوجود می اید. شرایط کاربرد نهایی چاپ نیز در فرمولاسیون مرکب نقش زیادی دلرد.مثلا در بسته بندی ها مقاوت حرارتی مهم است و درچاپ برعکس ،عدم حل شوندگی مرکب در لاک و چسب مهم است.و یا در کاربرد های مختلف ،زیرایند باید در برابر عواملی مانند آب ، روغن ها ، چربی ها، صابون، شوینده ها و ... مقاومت کند.

                                                                      موفق باشید

                                                                محمد رضا ابراهیمیان

 

  
آلاینده های مرکب های فلکسو در محیط زیست
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢۸  

به نام خدا

مهمترین آلایند ه ی مرکب های فلکسو  حلالی برای چاپ روی سطوح غیر جذبی مثل پلاستیک ها و فویل ها، در حین عملیات چاپ ، تبخیر و انتشار حلال ها که عمدتا الکل است، می باشد.

چون مکانیزم خشک شدن مرکب های فلکسو حلالی ،به ویژه روی سطوح غیر جذبی مثل پلاستیک ها و انواع فویل ها و متالایز ها،تبخیری است.یعنی حلال مرکب باید تبخیر شود ،تا رزین آن خشک شده و به سطح چاپی بچسبدو خواص و شید رنگی مورد نظر را به ما بدهد.

لذا اگر آلودگی محیط زیست و چاپخانه بخواهد کم شود. باید بگونه ای مشکل انتشار حلال ها در حین چاپ ،حل شود.برای این منظور چندین روش وجود دارد.

١- بازیافت حلال: در این روش ،دستگاه چاپ باید بگونه ای باشد که تمام حلال تبخیر شده را جمع آوری کند و سپس در یک کندانسو ر(چگالنده) ،حلال تبخیر شده، سرد شده و مایع شود.این روش نیاز به سرمایه گذاری و استفاده از دستگاه های جاپ سر پوشیده و بدون درز دارد. که تمام حلال تبخیر شده را جمع اوری کند.

٢- استفاده از مرکب های پایه آب :در مرکب های پایه آب ،حلال عمده ی مرکب ،آب می باشد .که با تبخیرآن هیچ الودگی برای محیط زیست و چاپخانه ایجاد نمی شود. قیمت این مرکب ها از مرکب حلالی مقداری بالاتر است.چون تکنولوژی ساخت رزین های پایه آب پیچیده و هزینه بر است.

٣-استفاده از مرکب های خشک شونده با تابش(یو وی):در این مرکب ها ،فرمولاسیون بگونه ای است که مرکب ،فقط با تابش اشعه ماوراء بنفش (آلترا ویولت) ، خشک می شود. و انتشار حلال وجود ندارد و یا در حد بسیار ناچیزی است.در این روش دستگاه چاپ باید قسمت نصب لامپ یووی و محفظه تابش اشعه یو وی را داشته باشد.قیمت این نوع مرکب ها نیز بالاتر از فلکسو حلالی  است.

                                                                                        موفق باشید

                                                                                  محمد رضا ابراهیمیان 
اهمیت واژه سازی در تالیف و نویسندگی
ساعت ۱:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٧  

به نام خدا

نویسنده ای که در مورد یک موضوعی تحقیق و جستجو کرده است.و تمام مطالب را فهمیده است و دسته بندی و مرتب کرده است. و حالا زمان نوشتن کتاب یا مقاله فرا رسیده است.ابتدا باید ساختار و  استخوان بندی کتاب را مشخص کند.و بعد شروع به نوشتن کند.یعنی ابتدا باید عناوین و فهرست را مشخص کند .

در اینجا نکته ای که باید مراعات شود این است که نویسنده باید عناوین و واژه ها را بگونه ای  بنویسد که در حقیقت خواننده با دیدن آن عنوان قسمت اعظم مفهوم را دریابد.و در حقیقت مطالعه قسمت های زیر عنوان فقط به غنی تر کردن بار معنایی آن عنوان بپردازد.

نه اینکه عنوان و یا واژه سر فصل ،هیچ ربطی به مفهوم برداشت شده از قسمت زیر عنوان نداشته باشد.

هرچه نویسنده آن موضوع مورد تالیف را بهتر فهمیده باشد و عمیق تر درک کرده باشد راحت تر و بهتر می تواند وازه سازی کند و کل ان مطلب را در یک واژه و یا عنوان بیان کند.

وازه سازی مناسب در تالیف مانند دیدن نوک قله کوه از بالا می باشد.بعنی از بالا با دیدن نوک قله خواننده، کوه بودن آن موضوع را می فهمید. ولی اگر واژه سازی و یا انتخاب عنوان مناسب نباشد مثل این است که شما از بالا نوک قله کوه را می بینید ولی چون پاییین تر می ایید، می بینید موضوع زیر عنوان، مثلا درخت است وهیچ ربطی به کوه ندارد.این یعنی اتلاف وقت خواننده .و عدم توانایی نویسنده در رساندن دانش و مطلب مورد نظر خود به خواننده.

                                                                             موفق باشید

                                                                         محمد رضا ابراهیمیان

  
زندگی مگسی یا زنبوری
ساعت ۱٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٧  

به نام خدا

به مگس بنگرید.

 مگس روی هر زباله و آشغال و کثافت و نجاستی می نشیند و از ان تغذیه می کند. وبا دیگر مگس ها نیز همنشین است و خودش و همنشینانش دائم در میان آلودگی ها و چرک و کثافت زندگی می کنند .و به هر جای پاک و تمیزی هم که بروند با خود الودگی و کثیفی را به ارمغان می برند.

به رنبور بنگرید.

دائم در تلاش است و طبع تمیز و پاکی دارد . فقط روی گل ها ی پاک و خوشبو و لطیف می نشیند.وفقط از شیره گل ها استفاده می کند.یعنی گواراترین و پاکترین چیزها.مقداری از آن را برای مصرف خودش و همنوعانش بر می دلرد. وقسمت اعظم ان را برای مصرف دیگران (انسان ها) باقی می گذارد.پاکی زنبور تا ان حد است که فضولات و خروجی بدن او را مردم بعنوان عسل می شناسند که دوای هر دردی است . و قیمت گزافی بابت ان می پر دازند.

برخی انسان ها همچون مگس،

هر جایی می روند هرکتابی را می خوانند هر فیلمی را می بینند هر حرفی را می شنوند هر چیزی را می خورند هر چیزی را می گویند هر کاری را انجام می دهندبا هر فردی می نشینند.هر جایی را آبشخور فکر و ذهن و  روح خودشان می کنند .و هرچرندی وهر رفتاری و هر کردار ی را از خودشان بروز می دهند و موجبات آزار و اذیت مردم را فراهم می کنند.

برخی از انسانهای دیگر همچون زنبور،

فقط به مکان های تمیز و پاک میروند و کتب پاک و سالم را می خوانند و فیلمهای اموزنده و مفید می بینندو سخنان نغز و لطیف و حق را می شنوند. با علما و صلحا همنشین می شوند و برای همنوعان خود هر کار مفیدی را انجام می دهند  و به دیگران کمک می کنند.و همه از شر آنها ایمن هستند.

آری انسان می توانند زندگی مگسی و یا زنبوری را برای خودش بر گزیند.

                                                                                    موفق باشید

                                                                         محمد رضا ابراهیمیان 
استفاده از نرم افزار های آموزشی در خانواده
ساعت ۱۱:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٢/٢٧  

به نام خدا

فضای آموزش در زمان حاضر با گذشته تفاوت زیادی کرده است. در گذشته تمام اموزش کلاسیک فقط در مدرسه اتفاق می افتاد .انهم با کتاب های محدود درسی  و گچ و تخته  و گفتار و شنیدار.در این روش تنوع و جذابیت کلاس درس، خیلی کم بود.و دانش اموزان از کلاس درس خسته می شدند.

ولی اکنون رقیب ها و وسایل اموزشی زیادی بوجود آمده است ، که کلاس های درسی واموزش را تحت تاثیر خودش قرار داده است.و فرصت ها و تهدید هایی را برای افراد و خانواده ها بوجود آورده است.

یکی از این ابزار ها، نرم افزار های چندرسانه ای آموزشی می باشد.در این نرم افزارها برای جذابیت و تنوع و فهم بهتر مطالب، بطو همزمان از نوشتار و صوت و فیلم و انیمیشن و شعر و بازی و نقاشی و ... استفاده می شود. و دانش آموز با نرم افزار و کامپیوتر  تعامل می کند .وبا مطالب درگیر می شود و آموزش جذاب و عمیق تری را می بیند.

در این فرایند هوش بچه ها بالاتر می رود.ومی توان هر پایه درسی را زودتر با این نرم افزارها شروع کرد.مثلا با یک نرم افزار آموزش زبان انگلیسی می توان ذهن کودک را برای یادگیری سریعتر و بهتر در کلاس درس آماده کرد.چون ثابت شده است که داشتن پیش زمینه ذهنی از یک چیز یادگیری آن موضوع را بهتر و سهل تر می کند.

ولی نکاتی را در این باره باید مد نظر قرار دادکه چند مورد ان در زیر آورده شده است:

١- نرم افزارهای اموزشی را از تولید کنندگان معتبر و سالم تهیه کنید تا اثرا سوء جانبی روی بچه ها نداشته باشد.

٢-از افراط و  زیاد نشستن فرزندان پای کامپیوتر و نرم افزار  جلوگیری کنیدو ساعات و برنامه مدونی را برا انها در نظر بگیرید.

٣- برنامه های ورزشی وفیزیکی و واقعی نیز، برای فرزندان در نظر بگیرید تا از واقعیت دور نیفتند و افرادی خیالی بار نیایند.

۴-یا زیرکی از نرم افزار هایی استفاده کنید که فرزندان حین کار با انها ،اموزش های کاربردی رندگی را نیز ببینند.

۵- با بسیاری از این نرم افزارها می توانید در هزینه کلاس های آموزشی صرفه جویی کنید . ونیازی به بیرون رفتن فرزندان از منزل بوجود نیاید.

                                                            موفق باشید

                                                     محمد رضا ابراهیمیان 
نگرش از درون به بیرون
ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۸  

به نام خدا

انسان یک دنیایی در درون خودش دارد و یک دنیایی در بیرون از خودش .یا به عبارتی ظاهر ی دارد و باطنی.ممکن است اطرافیان از درون او هیچ خبری نداشته باشند.و فقط بر اساس ظاهر او قضاوت کنند.

این ظاهر و باطن ویا بیرون و درون با هم ارتباط دارند ودر همدیگر اثر می گذارند.و اولویت دهی به اینها و عمل طیق آن، در رفتار و کردار انسان اثر می گذارد.

بهترین حالت این است که آدمی درون و بیرون و ظاهر و باطن خویش را همزمان  مدیریت کند و  پیشرفت دهد.

در این مدیریت ،باز بهترین حالت  این است که انسان ابتدا درون و باطن خودش را اصلاح کند .و رفته رفته این درون ،را بیرون بیاوردو به منصه ظهور برساند. و ظاهر را  اصلاح کند.

این نگرش در هر کاری کاربرد دارد.

مثلا یک فرد خلاق، باید ابتدا در درون و عالم خودش به تفکر و بررسی بپردازد. و آزمایشات و راه های زیادی را امتحان کند.ودر نهایت نتیجه تلاش های درونی اش را بیرون آورد . و به همگان نشان دهد.یعنییافته هایش را، از درون به بیرون بیاورد.

با مثلا در ساخت یک منزل ،فرد ابتدا درون منزل را آباد کند. وزیبا کند . تا خودش و خانواده اش در آسایش باشند و سپس رفته رفته به نمای خارجی و بیرونی منزل بپردازد.

یا مثلا در خرید یک خودرو ،فرد آن خودرویی راکه بدردش می خورد وبا شرایط او جور است را می خرد . نه انچه که مد است یا مردم می گویند،  و خرید آن جز بدبختی برایش ندارد.

یا مثلا در یک کشور مردم و مسئو لان، آن کارهایی را که به صلاح خودشان و یا جامعه است انجام می دهند.نه آنچه که کشور های دیگر دیکته می کنند. 

یا مثلا ابتدا، یک فرد به خودسازی و اصلاح درونی خویش می پردازد .و سپس یه فکر اصلاح جامعه می افتد. و این زلال درونش را به بیرون می آورد.و در جامعه تسری می دهد.(مانند کاری که امام خمینی(ره) انجام داد).

در این نگرش فرد بر زندگی و رفتار خودش کنترل دارد و تحت تاثیر حرف ها و نیشخندهای اطرافیان و محیط قرار نمی گیرد.و رفته رفته محیط و بیرون را تحت تاثیر خودش قرار می دهد.

 

                                                             موفق باشید

                                                             محمد رضا ابراهیمیان

  
ورزش خانوادگی در پارک
ساعت ۱:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۸  

به نام خدا

در شهر های بزرگی چون تهران اغلب خانواده ها دارای مشغله زیادی هستند .که گاها وقتی برای ورزش  و تفریح باقی نمی ماند.لذا روش " ورزش خانوادگی درپارک" می تواند مزایای زیادی داشته باشد.در این روش اگر فرزندان خردسال باشند ،می توانند در قسمت وسایل بازی خردسالان به بازی و تفریح بپردازند.و پدر و مادر نیز ، در این حین به پیاده روی بپردازند. واگر فرزندان بزرگ باشند تمام اعضای خانواده با هم به پیاده روی ویا دو آهسته بپردازند.واگر علاقمند باشند می توانند با وسایل ورزشی که شهرداری در پارک ها نصب نموده است ، ورزش کنند.

این روش دارا مزایای زیر می باشد.

١- هزینه ای بر دوش خانواده تحمیل نمی شود.

٢- کانون خانواده گرمتر می شود .و وقت باهم بودن اعضای خانواده بیشتر می شود.

٣- از هوای تازه و فرح بخش پارک استفاده می شود که باعث نشاط در خانواده می شود.

۴- فرزندان تحت نظر پدر و مادر هستند و انحرافات احتمالی از بین می رود.

 ۵- بدلیل ورزش ،بسیار ی از امراض و بیماری ها از خانواده دور می شود .و هزینه درمان به شدت کاسته می شود.(نوعی درآمد پنهان)

۶ - تفاهم و صمیمیت بین اعضای خانواده بیشتر می شود.

٧- مدیریت زمان بهتری انجام شده است.

.

.

.

                                                                      موفق باشید

                                                                      محمد رضا ابراهیمیان