مهندس محمد رضا ابراهیمیان 09126855163

تحقیق و توسعه و تولید سفارشی و اختصاصی انواع مرکب های چاپ، رنگ و کوتینگ بنا بر نیاز مشتری
 
اسماالله مناسب برای دانشمندان ،پژوهشگران ،مخترعان و کسانی که کار فکری دارند.
ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۳٠  

به نام خدا

مدیر و خالق هستی خداوند بزرگ است . و خدای یکتا دارای نام های نیکویی است ،که به ما انسانها دستور داده است، با این نام های نیکو او را بخوانیم .

اسماء الله دارای ظاهر و باطنی است .که ظاهر نوشتاری آن از واژه ها ساخته شده است. ولی باطنی ژرف و واقعی دارد که برای همه روشن نیست . ولی افراد می توانند با ورد زبان قرار دادن این اسماءالله و تفکر در بطن آن، و سعی در پیاده سازی آن اسماء در وجود خود،  از آن بهره ببرند. وخود را متخلق به آن کنند.

در اینجا آن اسمائی را که مفید برای مخترعان و دانشمندان و محققان است بهمراه خواص و آثار آنها ، آورده شده است . امید است مفید فایده افتد.

الخالق: فرد دست به هرکاری که بزند از عهده ی آن بر می آید. ودر صنعت خود می تواند یگانه روزگار شود.

العلیم : رفته رفته به فرد علم لدنی اعطا می شود.

البصیر : به بصیرت و بینایی در کار ها می رسد.

الخبیر : از امور پنهانی باخبر می شود.

الحکیم :فرد حکمت اشیاء و علوم را درمی یابد.

المحیی : فرد  ذهن و هوش زیادی برای یاد گیری علوم می یابد ودر برخورد با مجهولات با تکرار این اسم باذن الله آن مجهول برای او مکشوف می شود.

المحیط : سبب احاطه بر علوم می شود.و هوش و ذکاوت زیادی در یادگیری علوم می یابد.

الاول : باعث یمن و برکت در عمر و زنگی می شود.

السریع : باعث سریع شدن انجام کارها می شود.

الحسیب: باعث نظم و انضباط در کارها و امور می شود.

                                                                                         موفق باشید

                                                                                 محمد رضا ابراهیمیان 
طراحی کمد تغذیه سالم
ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤  

به نام خدا

در زمان حاضر بدلیل گسترش صنایع غذایی و تنوع بسیار زیاد در مواد خوراکی ،برخی از محصولاتی که ارزش غذای کمی دارند یا گاهی ضرر دارند با زور تبلیغات، جایشان را در سبد غذایی خانواده باز کرده اند .که در مرحله اول درامد خانواده را می بلعند و در مرحله بعد اعضاء خانواده را راهی بیمارستان می کنندو و هزینه دارو ودرمان و پزشک را بر خانواده تحمیل می کنند .

در حالی که در فرهنگ غنی ایران و احکام اسلام توصیه های زیادی در مورد مواد مغذی و سالم وجود دارد که اکثرا تحت تاثیر فرهنگ غرب قرار گرفته اند.وبه فراموشی سپرده شده اند.

لذا برای جلو گیری از این فراموشی می توان کمد تغذیه سالم طراحی کرد .که این کار براحتی توسط کابینت سازان قابل اجرا است. ودر این کمد، فضای مناسب و شکیل برای مواد غذایی سالم درآشپزخا نه در نظر گرفت.و حتی نام آنها را در آن فضا ها درج کرد.

نمونه فضاو  مواد مغذی سالم در زیرآورده شده است.

گردو ،فندق،پسته، بادام، بادام زمینی،آجیل سویا، کنجد

تخمه آفتابگردان،تخمه کدوف تخمه ژاپنی

برگه زردآلو،

زنجبیل،دارچین،گل گاو زبان،آویش،بهار نارنج،شلتوک

لوبیا، عدس ، نخود، لپه، جو ،گندم،

برای تقسم بندی دقیق تر و بهتر می توان با یک کارشناس تغذیه نیز مشورت کرد.

با درج نام این مواد مغذی بر روی کمد تغذیه، در حقیقت رفته رفته فرهنگ صحیح تغذیه ترویج می شود. وفرد  در هر لحظه از مو جودی این مواد مطلع می شود و براحتی می تواند آنرا خریداری کند. و مواد کم مغذی در سبد خانواده کم تر می شود.

                                                                        موفق باشید

                                                                محمد رضا ابراهیمیان 
کوهنوردی خانوادگی
ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤  

به نام خدا

درشرایط پر مشغله کنونی و  خستگی و استرسی که در طول هفته عموما در شهر های بزرگ بر  اعضاء خانواده وارد می شود . وبا توجه به کمبود زمان برای ورزش ،و هزینه بالای باشگاه های ورزشی، کوهنوردی اعضاء خانواده با همدیگر، ورزش و تفریح سالمی است . که موجب گرم تر شدن کانون خانواده و نشاط و سرزندگی و سلامتی اعضاء خانواده می شود . که با اندک هزینه ای می توان آنرا اجرایی کرد.

                                                                                    موفق باشید

                                                                              محمد رضا ابراهیمیان 
سیستم اسلام
ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٢٤  

به نام خدا

مجموعه آداب ،دستورات ، احکام ،باید ها و نبایدها، عبادات ،مناجات، دعا ها، روش ها، اخلاقیات و   دیگر مواردی که در  آیات فرآن و روایات و رفتار و کردار و گفتار و رهنمود های پیامبر(ص) و ائمه اطهار(علیهما السلام ) وجود داردسیستم اسلام را تشکیل می دهد.

طراح این سیستم خداوند حکیم و علیم و توانا است و ابلاغ کننده آن و توضیح  دهنده آن پیامبر (ص)و ائمه اطهار (علیهماالسلام) می باشند.و بعد از آنها علمای اسلام  به خصوص علمای گرانقدر شیعه می باشند.

در سیستم اسلام هدف این است که انسان از منجلاب دنیا و گناه و جهنم رها شود و  با انجام اعمال صالح و نیکو به دنیای صلح و آرامش و بهشت و لقای خدا برسد.

سیستم اسلام دارای زیر سیستم های زیادی است که همه به یکدیگر مرتبط هستند و عملکرد هر کدام روی دیگری اثر می گذارد.این سیستم چون توسط حرفه ای ترین طراح سیستم در هستی ، یعنی خداوند طراحی شده است ،مو لای درزش نمی رود و در همه شرایط جواب می دهد.وهیچ کس نمی تواند این سیستم را از کار بیندازد . چون کسی در برابر خداوند ،عددی حساب نمی شود.

این سیستم دارای ظاهری و باطنی است و مانند یک خیمه است که در وسط آن ستون محکم و استوار و خلل ناپذیر توحید ، قرار دارد.و تمام ستون های و تیرک ها و قسمت های دیگر به این ستون توحید تکیه دارند.

انسانها با پذیرش این سیستم و انجام اعمال و دستورات این سیستم در حقیقت حول ستون توحید همچون کعبه می گردند.وهرچه زمان می گذرد و بیشتر تلاش می کنند ،مرتبا از لایه ها ظاهری می گذرند وبه لایه های یاطنی تر می رسند.و هر چه می گذرد فاصله و شعاع گردش آنها حول محور توحید کمتر و کمتر می شود. وبه خدا نزدیک تر می شوند.

طراحی این سیستم به گونه است که تمام زیر سیستم ها به گونه ای عمل می کنند که فرایند چرخش حول محور توحید و خداوند را آسان تر وراحت تر می کنند. و فرد سبکبار تر  و سهل تر حول این محور می چرخد.

در این سیستم حتی کوچکترین مسائل و زیر سیستم ها طراحی شده و به انسانها گفته شده است. تا براحتی بتوان به بهشت و خدا رسید.این سیستم شما را به نور و پاکی و بهشت و محبت و لطافت و ارامش ،می رساند.

نمونه هایی از زیر سیستم های اسلام که باز هرکدام، خودشان زیر سیستم هایی دارند آورده شده است:

سیستم خانواده

سیستم اقتصاد

سیستم عبادت

سیستم سیاست

سیستم مدیریت

سیستم تغذیه

سیستم پوشاک

سیستم رنگ لباس

سیستم  صله رحم

سیستم تربیت

سیستم همسایه داری

سیستم جهاد و تلاش

سیستم تقسیم بندی اوقات شبانه روز

سیستم برنامه ریزی

سیسنم اخلاق

سیستم احکام

سیستم مناجات

سیستم واجبات

سیستم مستحبات

سیستم اسلام به ذات خود نقصی ندارد  و کامل است اگر اشکالی هست از نشناختن صحیح این سیستم توسط ما و عمل نکردن به ان است.

البته باید دقت کرد که این سیستم رقیب و دشمنی یه نام سیستم شیطان دارد .

هدف سیستم شیطان غوطه ور کردن آدمیان در دنیای کثیف و گناه وجهنم و دوری از خداوند  است. این سیستم سعی می کند انسان ها را از چرخش حول محور توحید و اسلام باز بدارد ویا فرایند چرخش آنها را کند تر کند.این سیستم شما را به تاریکی و ظلمت و کثافت و پلیدی و پوچی می رساند.

باید دقت کرد که سیستم اسلام و توحید ماهیتا با سیستم شیطان سازگار نیست .چون دو هدف کاملا متضاد را  دنبال می کنند.

یعنی هرچه شما سیستم و زیر سیستم های شیطان را از زندگی خود دور کنید وسیستم و زیر سیستم های اسلام را در زندگی اتان پیاده کنید موفقترید و به خدا نزدیکتر می شوید . این روند تا پایان عمر و لحظه مرگ ادامه دارد.

                                                                                           موفق باشید

                                                                       مهندس محمد رضا ابراهیمیان

  
مشکل هجوم اطلاعاتی بر ذهن متخصصین از سوی غرب
ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٩/۱۸  

به نام خدا

 وقتی انسان به دنیا می آید .چون هنو زقدرت تجریه وتحلیل ندارد .هرآنچه از محیط و اطرافیان به او می رسد را می آموزد وخوب و بد آنرا رانیز تشخیص نمی دهد.وتمام اینها در لایه های ذهنی و فکری او نقش می بندد.

 متاسفانه عده ی کمی شاید فرصت کنند  تا در طول عمرشان بنیشند واین آموخته های فکری و ذهنی خودشان را ،که به آنها عادت هم کرده اند ،بیرون بکشند و تجزیه و تحلیل کنندوپالایش کنند .موارد اشتباه انرا بیرون بریزند و آموخته های درست و صحیح را جایگزین کنند.

در دنیای حاضر وضع نابسامانی بوجود آمده است . و کشورهای غربی و غیر مسلمان ،با سوء استفاده از علوم و فناوری  خیلی زیرکانه و مدبرانه نمام انسانها را تحت هجوم علوم ،آیین ،فرهنگ،محصولات ،کالاهاو اطلاعات و دانش خود قرار می دهند.وآنقدر این هجوم و کوبش را ادامه می دهند تا هر طوری که هست ،ریشه ی سنت و فرهنگ و آداب و علوم بومی  افراد را بزنند.وآنهار را بسوی خود بکشانند.

کشور ما نیز از این هجوم مستثنی نیست . در تمام زمینه های تخصصی و دانشگاهی و تولیدی این هجوم ادامه دارد. و رهایی از این دام واز این هجوم ،واقعا مشکل است . ونیاز به تلاش و کوشش زیاد و مستمری دارد.

شما اگر بخواهید در هر زمینه ای تحقیق و بررسی کنید می بینید انبوهی از اطلاعات در آن زمینه وجود دارد که ممکن است نگارنده ی ان فقط برای غرایز شخصی و یا منفعت شخصی آن مطلب رانوشته باشد یا ارائه کرده باشد. و یا پشت آن هدفی اقتصادی ، سیاسی ،فرهنگی ، به بیراهه اندازی و ... نهفته باشد. یا آن مطلب برای وی و محیط او مناسب است و برای شما کا رآیی ندارد.

در این حالت اگر لحظه ای غفلت کنید ممکن است ذهنیات و تفکر شما را آنگونه که می خواهند شکل دهند و به سوی تفکر خود سوق دهند.

برا ی روشن شدن مطلب جند مورد نمونه ذیلا اورده شده است.

پزشکان: در انبوهی از روش های پزشکی مدرن که اکثر وسایل و تجهیزات آن وارداتی است گم شده اند و از پزشکی سنتی ایرانی و اسلامی دور مانده اند.

طراحان لباس : در انبوهی از مدل های لباس غربی گم شده اند و از طراحی یک لباس ایرانی و اسلامی غافل شده اند.

کارگردانان و فیلم سازان: در انبوهی از تکنیک ها و فیلم ها گم شده اند و از تولید فیلم های مبتنی بر فرهنگ خود غافل مانده اند.

اقتصاد دانان :در انبوهی از تئوری های اقتصادی غربی گم شده اند و از ارائه یک الگوی اقتصادی ایرانی و اسلامی غافل مانده اند. 

دانشگاهیان : انبوهی از علوم غربی را یاد می گیرند که ممکن است در ایران هیچ وقت بکار نیاید.

روانشناسان: در انبوهی از تئوری های روانشناسی غربی گرفتار شده اند که اکثر آنها با فرهنگ و آیین ایران سازگاری ندارد.وو از روانشناسی اسلامی غافل ماند ه اند.

داروسازان: در انبوه داروهای شیمیایی محاصره شده اند واز داروهای سنتی و طبیعی ایران غافل مانده اند.

این مورد در تمام زمینه ها و تخصص ها وجود دارد و این جنک و نبرد و تلاش  ادامه دارد.

موفق باشید

مهندس محمد رضا ابراهیمیان 
نقش اخلاق و مدیریت لطیف و خشن در تولید
ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦  

به نام خدا

در یک واحد تولیدی مدیران،سرپرستان ونیروها در قسمت های مختلف دست در دست همدیگر نهاده اند. تا محصولی یا خدمتی را به جامعه ارائه کنند . وباری را از دوش جامعه بردارند.

نقش اخلاق اسلامی و برخورد لطیف و انسانی  در واحد تولیدی همانند روغنی است که درموتور ماشین وجود دارد وباعث کاهش اصطکاک و اتلاف انرژی می شود. و از سایش روح و جسم و روان افراد جلو گیری می کند. واین انرژی  اضافی بدست آمده، صرف تولید می شود.

ولی اگر اخلاق اسلامی و لطافت انسانی نباشد و به عوض ان اهانت و تحقیر و داد وبیداد و خشونت و بی ادبی حاکم باشد. مانند این است که در موتور ماشین براده آهن ریخته اند. وباعٍٍث  ایجاد اصطکاک و اتلاف انرژی زیادی می شود. و عملا انرزی افراد بجای اینکه صرف تولید شود در موارد بدون نتیجه مصرف می شود.

در حقیقت با اخلاق اسلامی و برخورد لطیف، تولید بیشتری انجام می گیرد. ونیروها کار بیشتری هم انجام می دهند .ولی راحت تر واسان تر و بدون اعصاب خردکنی این کار را انجام می دهند. چون انرژی افراد در جای مناسب خودش، که همان تولید است مصرف می شود.

موفق باشید

مهندس محمد رضا ابراهیمیان

  
تمرکز بر نقاط مثبت نیرو ها
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٦  

به نام خدا

در مدیریت و یا کارهای تولیدی و...گاه شما با نیروهای زیر دست  سرو کار دارید.و انسانها غالبا کامل نیستند و هرکدام دارای نقاط مثبت و منفی خاص خودشان می باشند. در نیروهای زیر دست نیز چنین است. هرکدام دارای خصایص منحصر بفردی هستند.

لذا در مدیریت و تولید باید بر نقاط مثبت نیروها تکیه کرد.و دائم انها را پرورش داد. رفته رفته آن نیرو احساس بهتری نسبت به خود و کار و مدیریت پیدا می کند. و رفته رفته می توان نقاط منفی را به او گوشزد نمود. و از وی خواست که بتدریج آن موارد منفی را از خود دور کند. بدین ترتیب سازمان ونیروها با گذشت زمان رشد مثبت  پیدا می کنند. و هر روز بهتر می شوند.

منفی ها همیشه هستند و نباید به انها درابتدادامن زد و بیشترشان کرد.باید ابتدا نهال خوبی هارا در محل کار کاشت .و سپس از ان نگهداری نمود. تا رشد کند و قوی شود و به همه قسمت های سازمان ریشه بدواند. آنوقت این درخت تنومد رفته رفته با رشد خود ، ریشه ی منفی ها و ضعف هار را خواهد خشکاند. و در زیر سایه این درخت همه با آرامش  کار خواهند کرد.

البته همچون رشد تدریجی درخت ، اینکار نیز، به صبر و حوصله و زمان ،نیاز دارد و نباید خسته شد.

                                                                                   موفق باشید

                                                                   مهندس محمد رضا ابراهیمیان 
مشورت خالصاته و مشورت خائنانه
ساعت ٤:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٩/٥  

به نام خدا

انسان هابرای استفاده از دانش ،تجربیات، و عقل های همدیگر ، ناگزیرند با همدیگر مشورت کنند. وهر کس خود را بی نیاز ازمشورت  ببیند .مانند کسی است که د رکنار دریایی از دانش و وتجربیات  موجود در اذهان آدمیان نشسته است و حتی به اتدازه نیاز خود در حد یک لیوان هم از آب دریا بر نمی دارد .و متکبرانه بر این باور است که من بدلیل زیادی عقلم (که در حد یک کاسه  است ) به این دریای با عظمت نیازی ندارم . و از این دریا آبی و دانشی برنمی دارم.

لذا در طول زندگی انسان، بارها باید از کسی مشورت بگیرد ویا مشورت بدهد. نکته ای که در اینجا هست این است که متاسفانه مشورت به دو گروه خالصانه  و خائنانه ارائه می شود.که هرفردی باید مراقب باشد تا هم خودش خالصانه به دیگران مشورت بدهد و هم از افراد صالح ،مشورت بگیرد.تا به او خیانت نشود.

نمونه هایی از مشورت های خالصانه و خائنانه در زیر ارائه شده است:

١- بیماری برای بررسی و مشورت درباره قلبش به سراغ  دو دکتر می رود.هر دو معاینه می کنند می بینند مشکلی نیست . یکی می گوید موردی ندارد . دیگری برای پول در آوردن می گوید وضعیت شما بسیار بحرانی است باید تحت نظر باشید و هرما ه برای ویزیت بیایید.

٢- فردی برای راه اندازی کسب و کار به سراغ دو نفر می رود هردو می بینند اینکار زیان ده است . یکی می گوید این کار را انجام نده  دیگری می گوید عالی است حتما انجام بده(وبا خودش می گوید برو تا بدبخت شوی)

٣- فردی می گوید سیگار  و مواد مخدر زیان اور است و دیگری می گوید عالی است بکشید تا ببینید چه لذتی دارد.

لذا تمام افراد باید مراقب باشند که از افراد صالح ، آگاه ، مومن، پرهیزگار، متعهد ، نجیب و پاکدامن مشورت بگیرند تا راه صحیح را بیابند.

واز مشورت با افراد ناآگاه ،خائن،حسود، بخیل ،ترسو،دروغگو و شیطان صفت بپرهیزند.

                                                                       موفق باشید

                                                                 محمد رضا ابراهیمیان